Якщо Ви нещодавно дізналися про існування і принцип роботи бездротових зарядок, ймовірно, Вам знайомий тільки один стандарт бездротової зарядки - Qi. Світу ж відомі ще два стандарти: A4WP і PMA, причому, останній навіть може скласти конкуренцію Qi! Щоправда, це якщо і буде, то через багато-багато років.

Загалом, розповідаємо! 

1. A4WP (Alliance for Wireless Power)
Заснування: 2012 рік.
Принцип роботи: Магнітний резонанс.
Позиціонування: Технологія наступного покоління.
Точки зростання: Можливо, вдасться використовувати наявні стандарти ближнього зв'язку, наприклад, Bluetooth. 
Пристрої з підтримкою технології: Про масові пристрої нічого невідомо.
Становище у світі: Як міжнародний стандарт не визнаний, однак, світові виробники смартфонів вивчають перспективи використання цієї технології надалі. Можливо, PMA і A4WP будуть надалі об'єднані.

A4WP або Alliance for Wireless Power в основному позиціонується як технологія наступного покоління. Технологія заснована на магнітному резонансі, тоді як стандарт Qi працює на основі магнітної індукції. Суть A4WP у можливості заряджати кілька пристроїв одночасно на відстані десятків сантиметрів від джерела енергії. Передбачається, що під час роботи зарядного пристрою за стандартом A4WP діапазон заряду збільшується за рахунок перешкод, які створюють зовнішні предмети: аркуші паперу, рушники тощо, зокрема, заряджання можливе і за наявності інших металевих предметів у діапозоні, відмінних від пристрою, що заряджається: ключі, кухонний гарнітур тощо. Є певна ймовірність, що Alliance for Wireless Power зможе використовувати Bluetooth та інші наявні стандарти ближнього зв'язку - тоді можна буде говорити про розробку "розумних зон зарядки" і збільшення популярності A4WP.

Наразі A4WP не вважається визнаним міжнародним стандартом, тому з трьох наявних стандартів Willeres Charge він є найслабшим гравцем. Однак, стандарт підтримують такі компанії як Qualcomm, MediaTek, Intel, LG, HTC, Samsung і Deutsche Telekom. Епізодично спливають новини про те, що стандарти A4WP і PMA можуть бути об'єднані.

Наше резюме щодо A4WP - технологія цікава, але з об'єктивних причин ми навряд чи застанемо її масове проникнення, а на полицях магазинів навряд чи з'явиться більш-менш популярний смартфон, який підтримуватиме цю технологію.

2. PMA (Power Matters Alliance)
Заснування: 2012 рік.
Принцип роботи: Магнітна індукція.
Позиціонування: Технологія, яка може обігнати Qi.
Точки зростання: Штучне створення попиту через вбудовування бездротових зарядок у громадських місцях, меблі тощо. Також точкою зростання може бути об'єднання з технологією A4WP.
Пристрої з підтримкою технології: Відомо про кілька моделей, найпопулярніші - Kyocera Hydro Vibe і Hydro Icon середнього цінового сегмента.
Становище у світі: Визнаний як міжнародний стандарт, є сильні партнери на кшталт Starbucks AT&T, але проникнення поки що низьке, і пристроїв із підтримкою технології замало.

По суті PMA мало чим відрізняється від уже відомого нам QI. Стандарт PMA також, як і QI, має на увазі індуктивну зарядку, однак, відмінності криються в довжині хвилі: у Qi вона 100-205 кГц, а у MPA - 277-357 кГц. В іншому ж, грубо кажучи, принцип однаковий.

Набирати популярність стандарт PMA почав набагато пізніше, ніж той же Qi. Так, у 2014 році, наприклад, з'явилася новина про те, що Starbucks у Сполучених Штатах Америки починає оснащувати свої заклади бездротовими вбудованими в стіл зарядками за стандартом PMA, а це, на хвилиночку, 8000 точок! І взагалі в просуванні стандарту PMA рушійні сили керуються ідеєю штучного створення попиту, тобто через вбудовані бездротові зарядки в громадських місцях, меблі, які продаються, і так далі. На відміну від стандарту A4WP, на ринку вже є приклади смартфонів, інтегрованих з PMA - найчастіше називають водостійкі смартфони на Android: Kyocera Hydro Vibe і Hydro Icon. У Росії стандарт PMA має наразі нульове проникнення.

Наше резюме щодо PMA - протистояти стандарту Qi, який був розроблений раніше, буде складно. За умови задіяння названих точок зростання і належної енергії стандарт зможе наблизитися до тієї популярності, яку вже зараз має Qi. Все-таки, наприклад, стандарт Wi-Fi не завжди був найпопулярнішим.

3. QI (на честь терміна східної філософії, "Ци")
Заснування: 2008 рік.
Позиціонування: Технологія сьогодення, яка має популярність серед споживачів і працює.
Точки зростання: Штучне створення попиту через вбудовування бездротових зарядок у громадських місцях, меблі тощо. Також точкою зростання може бути об'єднання з технологією A4WP.
Пристрої з підтримкою технології: Відомо понад 120 моделей смартфонів, які підтримують бездротову зарядку за стандартом, включно зі смартфонами провідних гравців на цьому ринку: Samsung, Apple, Xiaomi, Huawei, Sony тощо.
Становище у світі: Найпопулярніша технологія бездротової зарядки як у світі, так і в Україні.

Qi-пристрої працюють завдяки магнітній індукції. Енергія передається від передавача до приймача-ресивера через взаємопов'язане магнітне поле, що виникає під час протікання змінного струму по котушці передавача. Якщо котушка приймача розташована в безпосередній близькості, значна частина силових ліній передавача пройде через котушку приймача, створивши змінний струм у приймачі, який потім уже перетворюється на постійну напругу.

Наразі стандарт Ци має найбільше проникнення не тільки в усьому світі, а й у Росії. Нам відомо понад 120 масових смартфонів і навіть годинників, які мають вбудований приймач для зарядки без використання дротів за допомогою Qi: це смартфони Samsung, Apple, LG, Xiaomi, Huawei та інші. Великою популярністю також користуються ресивери, які допомагають адаптувати телефони до бездротової зарядки, якщо виробник не передбачив можливість телефону заряджатися за стандартом Qi. 

Наше резюме щодо Qi - оскільки наразі стандарт Qi має найбільше поширення і реально працює, кінцевому споживачеві варто звернути увагу саме на пристрої з підтримкою технології Qi. Загалом, найімовірніше, стандарт Qi так і залишатиметься найпопулярнішим стандартом Willeres Charge, оскільки вже далеко "відійшов" від конкурентів, а також має велику підтримку як від користувачів, так і від виробників смартфонів та інших пристроїв.

В асортименті нашого магазину представлені якраз бездротові зарядки і багатофункціональні пристрої, що використовують технологію Qi. Якщо Ваш смартфон не підтримує технологію Qi, то для себе Ви зможете знайти приймач-ресивер, який адаптує Ваш пристрій до бездротової зарядки. Пропонуємо просто зараз прослідувати в каталог і вибрати для себе бездротову зарядку за стандартом Qi!