Як працює бездротова зарядка? 

   Дивитись всі варіанти 

 

Про бездротову зарядку

В останні роки бездротова зарядка стала більш доступною в нашому повсякденному житті. На ринку вже представлено понад 500 типів пристроїв, включаючи телефони, які можна заряджати від наших бездротових зарядних пристроїв. Можливо, ви вже багато років користуєтеся бездротовою зарядкою, якщо у вас є електрична зубна щітка: ви просто кладете її на тримач, і вона починає заряджатися.

Принцип бездротової зарядки смартфона або смарт-годинника такий самий: просто покладіть телефон на бездротовий зарядний пристрій або зарядну підставку, і він почне заряджатися. Дуже зручно, не потрібно спочатку підключати кабель. Але як працює бездротова зарядка?

Народження бездротової зарядки

Бездротова зарядка працює за рахунок так званої магнітної індукції. Це було відкрито у 1830-х роках Майклом Фарадеєм. Він виявив, що коли ви переміщуєте постійний магніт всередину і зовні однієї петлі дроту, він індукує напругу. Зв'язавши електрику з магнетизмом. Так народилася індуктивна зарядка.

Побачити - значить повірити

Поняття індуктивної зарядки все ще звучить дещо туманно? Давайте пояснимо, провівши експеримент:

Візьміть постійний магніт - на кшталт тих, що ви наклеюєте на холодильник. Підключіть лампочку до простої петлі з мідного дроту. Тепер швидко рухайте магніт вперед-назад, наближаючи і віддаляючи його від петлі. Лампочка почне потроху загорятися!

Що ж сталося? Чому лампочка засвітилася? Переміщуючи магніт туди-сюди, ви змінюєте магнітне поле, яке відчуває петля, що індукує напругу в петлі. Напруга, що створюється, певним чином порівнянна з напругою батарейки.

 

Як працює бездротова зарядка з індукцією?

Бездротова зарядка вашої зубної щітки, смартфона або будь-якого іншого пристрою працює так само, як ми щойно продемонстрували на прикладі з лампочкою. На практиці у нас немає рухомого магніту, але є ще одна петля з мідного дроту, так звана індукційна котушка. Вона пропускає змінний струм на високій частоті. Ці котушки, наприклад, добре видно в нашій бездротовій док станції 3 в 1 QINETIQ B32 23W 

Змінний струм генерує змінне магнітне поле. Ця частина бездротової зарядної системи називається «передавач». Частина всередині вашого телефону, смарт-годинника або зубної щітки називається «приймачем» і заряджається так само, як і лампочка.

Чи безпечна бездротова зарядка?

Магнетизм та індуктивна зарядка завжди сприймаються як дещо загадкові, адже їх не можна побачити, відчути чи понюхати. Щоб створити ефективну бездротову систему зарядки, потрібно обмежити магнітне поле навколо петель з мідного дроту.

Це робиться за допомогою спеціальних матеріалів, які називаються феритами. Вони дуже добре проводять магнітне поле, набагато краще, ніж повітря. Тому магнітному полю надається перевага протікати крізь ферит, а не через повітря. Через це від бездротової зарядної системи майже не виходить ніякого поля, а отже, вона по суті безпечна.

 

Детальніше про безпеку бездротової зарядки

Що ж таке стандарт Qi?

Qi встановлює стандарт безпеки для бездротових зарядних пристроїв. Сертифікація Qi регулюється Консорціумом бездротової енергетики (Wireless Power Consortium, WPC). WPC - це група провідних компаній, які співпрацюють у постійному визначенні, підтримці та розвитку стандарту Qi для бездротової зарядки.

Ми пропонуємо бездротові зарядні пристрої з новітніми технологіями та стандартами безпеки. 

Знайдіть свій бездротовий зарядний пристрій ⏩